Bryan Adams: (Everything I Do) I Do It for You

5. listopad 2022

Většina lidí si uchovala vzpomínku na to, kdy a za jakých okolností se seznámili partnerem nebo partnerkou. A všichni se teď můžeme vsadit, že u toho byla muzika. 

Možností se vždy nabízelo a stále nabízí mnoho. Ke kontaktáži, jak to nazýval spisovatel Milan Kundera, mohlo a stále může být mnoho. Na diskotéce, plese nebo jiné taneční zábavě, na koncertu či filmu, ve kterém zazní romantická písnička, která pak ovládne hitparády. A zde můžeme uvést skladbu, která zněla pod závěrečnými titulky filmu Robin Hood – Král zbojníků s Kevinem Costnerem v hlavní roli. Bylo to v roce 1991 a písnička se jmenovala (Everything I Do) I Do It for You. Vysloužila si i zápis do Guinnessovy knihy rekordů díky neskutečným šestnácti týdnům stráveným na vrcholu hitparády ve Velké Británii a sedmnácti týdnům za oceánem. Jak album, tak singl se dostaly na první místo v mnoha zemích světa.

V té době zněl hit Všechno, co dělám, dělám pro tebe ze skoro každého rádia v České republice, klidně i několikrát denně. Možná díky této popularitě vystoupil Bryan Adams u nás již osmkrát a pokaždé s velkým úspěchem. Poprvé v roce 1999 na festivalu v kempu Džbán a naposledy v r. 2018 v Ostravě.

autor: Zdeněk Raboch | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.