Bylinkové sirupy a léčivé účinky: Který posílí imunitu a který podporuje hubnutí?

Sirupy z bylin a koření patřily do základní výbavy každé báby kořenářky na vsi. V malých lahvičkách se skrývalo tekuté zlato, které dokázalo léčit různé neduhy.

I dnes se dají bylinkové sirupy lehce pořídit. Třeba sirup meduňkový je dobrý na trávení, pomáhá s usínáním a navozuje dobrou náladu.

Sirup ze zázvoru snižuje nevolnost, posiluje organismus a působí protizánětlivě. Pokud byste chtěli posílit játra, vyzkoušejte sirup jitrocelový. Bude dobrý také na průdušky a dýchací cesty.

Pro dámy mám tip na sirup z květu černého bezu. Ten se doporučuje, pokud se snažíte zbavit pár přebytečných kilogramů. Bylinkové sirupy zkrátka zaručeně pomáhají. A navíc, jsou výborné jak do čaje, nebo jen tak na lžičku.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová