Bylinky na čaj můžete nejen klasicky usušit, ale i fermentovat

„Listy bylin se určitě dají fermentovat různě. Já mám svůj recept, listy nejdřív napařuji v hrnci,“ říká autorka květinových kuchařek Jana Vlková.

Sbíráním listů bylinek na čaj a jejich fermentací se Jana Vlková zabývá ve druhé polovině léta. V srpnu totiž už listy maliníku, jahodníku a případně i dalších bylin nejsou příliš mladé, ale ještě nejsou ani příliš staré, mají dostatek tříslovin a jsou tedy vhodné k fermentování.

„Listy fermentací zčernají a získají velmi originální chuť. Následně je můžeme kombinovat i se sušeným ovocem,“ doplňuje autorka květinových kuchařek s tím, že domácí výroba čaje může být i dobrým způsobem, jak o prázdninách zabavit děti.

Domácí čaj z listů maliníku (jahodníku, černého bezu, černého rybízu…)

Pomůcky:

náčiní na sběr - nůžky, košík

velký hrnec

tkaná bavlněná nebo lněná textilie o rozměrech cca 0,25 m2, tedy přibližně 50 x 50 cm (textilie se zabarví tříslovinami, takže pak je z estetických důvodů problematicky použitelná)

kousek nebarveného provázku z přírodního vlákna

menší igelitový sáček 

Postup:

Nasbíráme si sytě zelené listy – ani příliš mladé, které nemají dostatek tříslovin, ani příliš staré, které začínají žloutnout. Můžeme je mírně rozrušit – paličkou na maso, válečkem na těsto apod., ale není to nutné.

Do velkého hrnce nalijeme trochu vody a nahoru připevníme volně prověšenou přírodní textilii (nejraději starou lněnou utěrku). Připravíme listům mělké lůžko.

Vodu přivedeme do varu, listy vložíme na tkaninu a přikryjeme pokličkou, aby se hezky zapařily. Trochu je promícháme, aby všechny hezky rovnoměrně ztmavly. Necháme vychladnout tak, abychom s nimi mohli manipulovat.

Pak listy rozložíme na textilii v rovnoměrné tenké vrstvě. Velmi pevně zarolujeme, svážeme provázkem a dáme do mikrotenového sáčku. Necháme dva dny fermentovat.

Balíček rozbalíme a listy sušíme v tenké vrstvě při pokojové teplotě. Občas obracíme, aby nezplesnivěly.

Po usušení už stačí jen listy nadrtit nebo nastříhat na menší kousky a můžeme začít vařit čaj.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...