Být se ženou je těžké, ale bez ní ještě horší

25. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zucchero.jpg

Své 65. narozeniny dnes slaví italský zpěvák, který si říká Cukr.

Prodal už desítky miliónů desek. Je zpěvákem, kterého je těžké hudebně určit, mísí totiž více žánrů – gospel, soul, blues, boogie i rock. A výsledek je úžasný. Říká si Zucchero, což v italštině znamená cukr, je světovou hudební osobností a je pověstný svým sklonem k baladám.

Zucchero je zavedená obchodní značka. Jeho hlas, přirovnávaný k Rayi Charlesovi nebo Joe Cockerovi, se například na sedmi miliónech kopií prodal v roce 1991 v písni Senza Una Donna. Zucchero ji nazpíval jako duet s Paulem Youngem. Hit Senza Una Donna, česky Bez ženy, se dostal na čtvrté místo britského žebříčku, druhý byl v Německu a ve Francii, první byl ve Švédsku, Irsku a dalších zemích, samozřejmě také v Zuccherově rodné Itálii a jen ve Spojených Státech amerických se ho prodalo přes půl miliónu nosičů, získal i tam – kromě jiných států – Zlatou desku.

Píseň Senza Una Donna je v podstatě o tom, že být s ženou je těžké, ale bez ní ještě horší.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.