Černošín oslavil 150. výročí povýšení na město
Černošín o víkendu slavil a měl co! Letos je to už 150 let, kdy byl povýšen na město císařem Františkem Josefem I.
Na oslavy výročí se město dlouze připravovalo. "Plánoval se program pro všechny generace, město si také zapůjčilo historické kostýmy, objednalo i divadelní představení, kde ochotníci ze Kšic přiblížili rok 1873," popsal starosta Vladimír Krejča.
V pravé poledne vyšel od radnice průvod, který vedl purkmistr v podání starosty města. Průvod skončil na náměstí, kde se o úvodní slovo postaral Miroslav Cvrk, z jehož pera také vznikla nová publikace Město Černošín v 19. století. Ta byla v rámci oslav slavnostně představena a poté následoval další kulturní program. V programu mohli návštěvníci vidět a slyšet řadu kapel, pro děti bylo připraveno divadelní představní, došlo i na ohnivou show.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Zaorávání toxických látek z odpadů do zemědělské půdy, popisuje v interní zprávě novou hrozbu vnitro
-
OVĚŘOVNA: Přední disidenti jako spolupracovníci StB? ‚Seznam není pravý, byli naopak sledovaní,‘ říká historik
-
Tým Havlovy knihovny navrhuje stažení výpovědí a nabízí Havlové spolupráci. Chtějí konec Sedláčka
-
První osadníci z Evropy mají v USA víc než milion potomků, výzkum přinesl nečekané výsledky