Martina Sihelská
Připravuji reportáže z obcí a přírody. Vyhledávám zajímavé tipy a zprávy.
Nejvíce zpráv vám nosím z Tachovska, kde žiji a svůj region dobře znám. Občas pro vás však něco vyberu i z jiných regionů, protože ráda cestuji a spojím tak výlet s reportáží. Nebojím se točit v jeskyni, na stromě či mezi zvířaty. Nejradši natáčím reportáže o přírodě, památkách a se zajímavými lidmi, kteří něco umí, kutí nebo sbírají. A s dětmi, ty se mikrofonu moc nebojí.
Rádio poslouchám celý svůj život, nejvíce si pamatuji nedělní pohádky a pak dechovky, kdy jsme s dědou a babičkou tančili v našem malém obývacím pokoji kolem stolu. Myslím, že by byli pyšní, že právě pro jejich nejoblíbenější stanici (a také mou) dnes pracuji, ačkoliv mě děda poslal na střední školu s elektrotechnickým zaměřením, takže můj maturitní list nese v záhlaví obor mechanik silnoproudých zařízení.
Do rozhlasu jsem se dostala jako slepý k houslím. Dodnes nevím, kdo první vyřkl moje jméno. Několik let jsem připravovala aktuální přehled akcí na Tachovsku a na základě toho mi byla nabídnuta práce redaktorky. Přiznám se, že jsem se toho hodně bála, ale díky této práci poznávám mnoho úžasných lidí, což mě moc těší. I v redakci jsem našla skvělý kolektiv!
Původem jsem ze severních hor. Narodila jsem se v Krušných horách, moje první adresa byla v dnes již zaniklé obci Rusová, která skončila jako dno přehrady.
Můj život je šachová hra, kde lze odhadnout jen první tahy. Dostala jsem se na výchovu k prarodičům do krásné malebné vesničky Sulislav na Tachovsku, kde se stále drží krásné tradice. Byla jsem hodně vedena k lásce k přírodě, památkám, lidem. Už na základní škole jsem ráda psala povídky a básně, dokonce se stalo, že byly některé otisknuty, díky mým skvělým učitelům. Střední škola moje aktivity rozšířila: více, než technologii a automatizaci jsem se věnovala třídnímu časopisu, sportu a organizování akcí, což mi dodnes zůstalo.
Dnes pracuji v černošínském muzeu a externě jako redaktor Deníku, webeditor internetového zpravodajství a některých soukromých webů.
Mým koníčkem je fotografování, videa o přírodě, toulání se přírodou. Moje hesla jsou jednoduchá a výstižná, pramení z mých vlastních zkušeností: Co tě nezabije, to tě posílí. Nemám ráda šach mat, radši přijímám remízu. To je správný život - život je teď! Děkuji za každé nové ráno!
Všechny články
-
Také pejskové mají svou módu
Nevšední koníček má Líba Lásková. Nejenže se věnuje restaurování starého nábytku, chovu koz, ovcí a dalšího zvířectva, ona navíc šije oblečky pro psy a dokonce i pro kozy.
-
Macechu lidé moc neznají, přitom ji najdou hned vedle Klínovce
Macecha – tak se jmenuje hora nedaleko Klínovce. Lidé ji moc neznají, její vrcholek možná i přejdou bez zastavení. Přitom jde o jeden z nejvyšších bodů v Krušných horách.
-
Park v Konstantinových Lázních se rozrostl o další atrakce
Park u koupaliště v Konstantinových Lázních roky zarůstal náletovými dřevinami. Naštěstí ale prošel obnovou a vzniklo místo s posilovacími stroji nebo pocitovým chodníkem.
-
Abstrakce i realita od pánů Rybeckých v černošínském muzeu
Novou výstavu obrazů a soch rodiny Rybeckých můžete vidět do konce února v černošínském muzeu.
-
Muzeum v Přimdě připomíná historii lyžování
Jen tři místnosti má muzeum v Přimdě, ale přesto se v něm hodně dozvíte. A protože Přimda má i sjezdovku, najdete v muzeu expozici věnovanou lyžování.
-
Řeka Radbuza protéká Plzní. Její pramen byste ale našli až v Českém lese pod Lysou horou
Plzní protékají celkem čtyři řeky a jednou z nich je Radbuza. Věděli byste ale, kde Radbuza vlastně pramení? Z Plzně je to k jejímu prameni přes 70 kilometrů.
-
Třináctiletý kluk ze Stříbra válí v divadle i na nohejbalovém kurtu
Muzikál Billy Elliot měl mít původně už za sebou derniéru, ale je tolik kladných ohlasů a žádostí o další opakování, že jej ještě můžete vidět. Zářil v něm i Ondřej Tolar.
-
Zaniklá obec skrývá podzemní chodby
Dva kilometry za Přimdou stávala obec Frauentál. Bývala tam velká železárna, na místě totiž byla hojnost železné rudy, kterou mohli lidé sbírat přímo na povrchu země.
-
Jelení hora je perlou u Přísečnické přehrady
Jelení hora se vypíná nad vodním dílem Přísečnice v Krušných horách nedaleko známého Klínovce. Vysoká je 993 metry.
-
Keramický betlém. To je perla ve sbírce Jarmily Strakové
Jarmila Straková z Andělic má Vánoce ráda. Každoročně si svou domácnost zdobí spoustou dekorací vlastní výroby. Ve stříbrském muzeu teď vystavuje svůj keramický betlém.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »