Chodové slaví! Začínají třídenní Chodské slavnosti

11. srpen 2017
Chodské slavnosti a Vavřinecká pouť

V Domažlicích dnes večer začínají Chodské slavnosti a Vavřinecká pouť. Do města míří desítky tisíc příznivců folkloru z Čech i ze zahraničí. Třídenní slavnosti nabídnou víc než 50 sólových i komponovaných pořadů na několika scénách.

Největší folklorní festival na západě Čech každý rok navštíví na 70 tisíc lidí. Také letos se představí největší chodské soubory, nebude chybět dudácká muzika, folklorní pořady nebo řemeslný jarmark s originální chodskou keramikou a zdobenými koláči. Dlouhou tradici mají i poutní mše na Svatém Vavřinečku.

Poslechněte si také: Na Chodské slavnosti 2017 zve Kamil Jindřich

„Hlavní slovo má samozřejmě chodský folklor, ale zveme také soubory z jižních Čech, Brna, nebo soubory ze zahraničí. Letos to budou soubory z Makedonie, Taiwanu a Německa, abychom trochu vyvážili a zpestřili dramaturgii. Chodské slavnosti se vždy zahajují v pátek večer pořadem Ozvěny folkloru. Na něm se představují kapely, které ryzí folklor sice nehrají, ale jsou jím inspirovány. Letos poprvé slavnosti zahájí kapela Čechomor,“ řekl za organizátory slavností Kamil Jindřich, ředitel Městského kulturního střediska Domažlice.

Řidiči pozor! Čeká vás řada omezení

Během Chodských slavností musí řidiči počítat s omezením dopravy v centru Domažlic. Organizátoři nedoporučují motoristům vjíždět o víkendu do středu města, které bude uzavřené a zaparkovat nebude možné ani v okolních ulicích.


Vysíláme živě z Chodských slavností!
V sobotu 12. srpna budeme živě vysílat přímo z domažlického náměstí. Přímý přenos si můžete naladit v čase 11:03–12:00. Moderuje Michaela Vondráčková.

„Jsou zřízená záchytná parkoviště. Pro ty kdo pojedou od Plzně, je to v Petrovické ulici, pro jedoucí od Klatov to bude u kostela U Svatých. Parkoviště jsou zdarma a od nich vede bezplatná kyvadlová doprava. Obě místa jsou od náměstí vzdálená 10 až 15 minut chůze,“ vysvětlil Kamil Jindřich.

Čtěte také

Dopravu posílí i České dráhy. Do Domažlic vypraví o víkendu mimořádné spoje, které jindy jezdí jen v pracovní dny.

Program 63. ročníku Chodských slavností a Vavřinecké pouti