Cimbálová muzika Milana Broučka okouzlila posluchače ve studiu Českého rozhlasu Plzeň

17. prosinec 2018

Jedinečná, virtuózní, temperamentní, originální – takové přívlastky padaly z úst nadšených diváků na účet Cimbálové muziky Milana Broučka, která v říjnu tohoto roku vystoupila ve velkém hudebním studiu Českého rozhlasu Plzeň v rámci pořadu „U muziky s Plzeňáky“.

Repertoár Cimbálové muziky Milana Broučka je totiž velmi široký a muzikantům nechybí odvaha zkoušet nové věci a překračovat i prolínat hudební žánry. Vše navíc podtrhují virtuózní interpretací a zajímavým, mnohdy překvapivým výběrem repertoáru. Během říjnového koncertu v Českém rozhlasu Plzeň tak kromě několika lidových melodií z Moravy a ze Slovenska zazněly i originálně zpracované ukázky filmové hudby, operety a dokonce hudby rockové!

autor: Michaela Vondráčková | zdroj:

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.