Michaela Vondráčková
Moderuji odpolední vysílání, připravuji pořady Špalíček a U muziky s Plzeňáky.
Podílím se také na přípravě pořadu Folklorní notování.
Můj první kontakt s Českým rozhlasem Plzeň se datuje rokem 1998, kdy jsem jako externí spolupracovnice začala připravovat drobné zpravodajské a kulturně-publicistické příspěvky a také překládala z francouzštiny. V roce 2002 jsem se stala hudební redaktorkou, později i moderátorkou dopoledních Koktejlů a víkendových Panoram. Slýchat jste mě mohli i na vlnách Českého rozhlasu 2-Praha, kde jsem připravovala pořad „Putování za folklorem“ a na vlnách Českého rozhlasu České Budějovice v pořadu „Když se řekne folklor“.
V současné době mě můžete pravidelně slýchat v pondělních "Špalíčcích lidových písní", coby moderátorku ve víkendovém vysílání a také v pořadech „U muziky s Plzeňáky“ – koncertech, které v našem velkém hudebním studiu připravujeme s lidovými muzikami jako veřejnou rozhlasovou nahrávku za účasti publika. Příležitostně moderuji i další folklorní pořady nebo přenosy folklorních festivalů. Mám na starosti také profil Českého rozhlasu Plzeň na Facebooku.
Co mne baví:
Baví mě setkávání se zajímavými a činorodými lidmi. Cestování, lidový tanec a lidová hudba, folklorní slavnosti všeho druhu. Ráda zpívám v Souboru písní a tanců Jiskra z Plzně, jsem ředitelkou Mezinárodního folklorního festivalu CIOFF® Plzeň. Občas potrápím své tělo na hodinách aerobicu, v zimě se na horách snažím vyrovnat dcerkám na sjezdovce.
Co mě přivedlo k mikrofonu?
Jako dítě dětská lidová muzika, kde jsem zpívala, později příležitostné moderování různých kulturních pořadů, také trocha zvědavosti i náhody.
Co mě drží nad vodou?
Rodina, dcerky Anička s Adélkou, přátelé, káva, čokoláda, vědomí, že existují věci, které mají smysl...
Všechny články
-
Archivní nahrávky Plzeňského lidového souboru / 1. díl
Plzeňský lidový soubor svého času působil jako studiové těleso, které se cíleně věnovalo natáčení folklorních snímků.
-
Plzeňský kroj: Jak dobře znáte plzeňskou holubičku?
Bílý čepec s velkými křídly – takzvaná „holubička“. Hlavní ozdoba a pýcha dívčího a ženského kroje na Plzeňsku. Co všechno o ní víte?
-
Meteláček oslavil 40. narozeniny
Koncertem 13. dubna oslavil Dětský folklorní soubor Meteláček pracující při ZUŠ ve Chválenické ulici v Plzni 40. výročí založení. Souborem prošlo mnoho muzikantů i zpěváků.
-
Folklorní Velikonoce
Pozvánky na velikonoční akce s folklorní tématikou připravila Michaela Vondráčková.
-
Plzeňský odbor Ústřední matice školské vznikl před 140 lety
Znáte historii Ústřední matice školské? V 80. letech 19. století byla jedním z národních „obranných“ spolků v otázce vyučovacího jazyka.
-
Apríííl!
Už od 16. století je apríl spojen s různými žertíky a drobnými zlomyslnostmi.
-
Připojíte se k letošnímu Vítání jara v Plzni a k vynášení Morany?
Na pátou neděli postní (zvanou „Smrtná“) 3. dubna připravuje Národopisné muzeum Plzeňska symbolické rozloučení se zimou a přivítání jara v Plzni.
-
Plzeňský kroj: kabátek z bílého sukna
Dívčí a ženský kroj z Plzeňska působí jako krásný celek. Pozornost si ale zaslouží i jednotlivé krojové součástky – třeba kabátek z bílého sukna s modrým vyšíváním.
-
Chodské jukačky a písničky s holarijováním uměli jen ti nejlepší
Už jste někdy slyšeli o chodských „jukačkách“, „prolamuvaných“ písničkách a písničkách s „holarijováním“? Ovládali je vždy jen ti nejlepší zpěváci.
-
Koření do otrub, aby krávy hodně dojily. Tak se hospodařilo na plzeňském venkově
Jak dříve vypadalo hospodářství na Plzeňsku? Cenné doklady obsahují například národopisné sběry z Dýšiny nebo Radobyčic pocházející z 19. století.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »