Dakar2016: Rosario

17. leden 2016

Rallye Dakar 2016 dorazila do cíle v argentinském Rosariu. V kulisách nádherného národního monumentu končil 38. ročník tradičním závěrečným ceremoniálem s výjezdem na cílovou rampu. Užili si ho jezdci a posádky dvanácti českých strojů. Na startu v Buenos Aires jich stálo sedmnáct.

Rekordman Stéphane Peterhansel vyhrál Rallye Dakar podvanácté. Francouz tentokrát triumfoval v kategorii aut s peugeotem, který ve slavné pouštní soutěži zvítězil po 26 letech. Bylo to šesté Peterhanselovo vítězství v kategorii aut, stejný počet jich má na kontě i ve třídě motocyklů. V hodnocení aut skončil čtrnáctý Martin Prokop s toyotou a šestnáctý Miroslav Zapletal s hummerem.

Motorky ovládl Australan Toby Price s KTM, třicátý skončil David Pabiška. Hodnocení kamiónů vyhrál Nizozemec De Rooy s ivecem, nejvýše z českých kamiónů skončila osmá tatra Jaroslava Valtra.

autor: jař
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.