Dakar2016: Rosario

17. leden 2016

Rallye Dakar 2016 dorazila do cíle v argentinském Rosariu. V kulisách nádherného národního monumentu končil 38. ročník tradičním závěrečným ceremoniálem s výjezdem na cílovou rampu. Užili si ho jezdci a posádky dvanácti českých strojů. Na startu v Buenos Aires jich stálo sedmnáct.

Rekordman Stéphane Peterhansel vyhrál Rallye Dakar podvanácté. Francouz tentokrát triumfoval v kategorii aut s peugeotem, který ve slavné pouštní soutěži zvítězil po 26 letech. Bylo to šesté Peterhanselovo vítězství v kategorii aut, stejný počet jich má na kontě i ve třídě motocyklů. V hodnocení aut skončil čtrnáctý Martin Prokop s toyotou a šestnáctý Miroslav Zapletal s hummerem.

Motorky ovládl Australan Toby Price s KTM, třicátý skončil David Pabiška. Hodnocení kamiónů vyhrál Nizozemec De Rooy s ivecem, nejvýše z českých kamiónů skončila osmá tatra Jaroslava Valtra.

autor: jař
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser