Dakar2016: Rosario

17. leden 2016

Rallye Dakar 2016 dorazila do cíle v argentinském Rosariu. V kulisách nádherného národního monumentu končil 38. ročník tradičním závěrečným ceremoniálem s výjezdem na cílovou rampu. Užili si ho jezdci a posádky dvanácti českých strojů. Na startu v Buenos Aires jich stálo sedmnáct.

Rekordman Stéphane Peterhansel vyhrál Rallye Dakar podvanácté. Francouz tentokrát triumfoval v kategorii aut s peugeotem, který ve slavné pouštní soutěži zvítězil po 26 letech. Bylo to šesté Peterhanselovo vítězství v kategorii aut, stejný počet jich má na kontě i ve třídě motocyklů. V hodnocení aut skončil čtrnáctý Martin Prokop s toyotou a šestnáctý Miroslav Zapletal s hummerem.

Motorky ovládl Australan Toby Price s KTM, třicátý skončil David Pabiška. Hodnocení kamiónů vyhrál Nizozemec De Rooy s ivecem, nejvýše z českých kamiónů skončila osmá tatra Jaroslava Valtra.

autor: jař
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...