Divadlo mě neláká, nemám ráda velká gesta, říká Eliška Křenková

21. říjen 2021

Do kin před pár dny přišel snímek Atlas ptáků, kde Eliška Křenková hraje po boku Miroslava Donutila. A právě natáčí tragikomickou čtyřdílnou minisérii pro Českou televizi s názvem Volha.

"Že mě lidi pozorují a znají, mi nedělá až tak moc dobře, rozhodně se v tom nevyžívám," svěřuje se Eliška Křenková. Divadlo ji nebere tolik jako filmová práce. "Nemám ráda velká divadelní gesta," říká, ale kdyby přišla nabídka z Národního, asi by ji neodmítla.

"Příroda mě hodně naplňuje, obecně cestování. To je pro mě největší relax. Taky ujíždím na audioknihách, dám jich i několik za týden, poslouchám skoro pořád," dodává. "Chtěla bych si i vyzkoušet nějakou načíst, ale asi to není obor pro mě, myslím, že bych se trápila."

Eliška Křenková se narodila 31. ledna 1990 v Praze. Vystudovala taneční konzervatoř a DAMU. Před kamerou se poprvé objevila ve filmu Rafťáci nebo v seriálu Vyprávěj. Za výkon v Omerzuově filmu Všechno bude dostala v roce 2018 Českého lva pro nejlepší herečku ve vedlejší roli.

autor: Veronika Albrechtová | zdroj: Český rozhlas Plzeň

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.