DJ Bobo: Chihuaha

31. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zlaté desky
0:00
/
0:00

Každý rok má v populární hudbě svůj výrazný letní hit. Ten ovládne taneční parkety a většinou s klesající teplotou také postupně utichne.

Švýcarský vládce diskoték DJ Bobo je u nás známý již od poloviny 90. let. Svoji kariéru začal ve svých sedmnácti letech, v roce 1985, rok poté, co byl finalistou švýcarského mistrovství dýdžejů. Tento europopový zpěvák, rapper, tanečník, skladatel a producent, vlastním jménem René Peter Baumann a bývalý pekař, dokázal nejprve dobýt Švýcarsko a o dva roky později i zbytek Evropy.

Koncem roku 2002 vtrhnul na scénu hitem Chihuaha. Říká se, že čivava je miniatura psa domácího. Pověsti jihoamerických indiánů zmiňují čivavy jako ochránce zemřelých náčelníků na cestě do světa duchů. Čivava pochází z Mexika a vlastnosti, povaha a velikost tohoto plemene učarovaly srdcím mnoha lidí. Stejně tak tomu bylo i s hitem Chihuaha. V létě roku 2003 zachvátil všechny taneční kluby.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.