Dobrovolníci pomáhají v Manětíně

20. srpen 2018 15:15

V Manětíně začal další Workship. Dobrovolnické brigády se účastní tentokrát 80 českých a německých dobrovolníků.

Mladé lidi v montérkách a rukavicích můžete v těchto dnech potkat v Manětíně na severním Plzeňsku. 80 Čechů a Němců dorazilo na již tradiční dobrovolnickou brigádu s názvem Workship, která se koná pod záštitou plaské komunity misionářů oblátů.

Mladí lidé přijíždějí do Manětína, aby pomáhali místním obyvatelům se vším, co je potřeba. „Workshipáci“ nabízejí svoje služby těm, kterým práce přerůstá přes hlavu nebo už jim na ni nestačí síly. Dobrovolníci se vydávají k seniorům, početným rodinám, vdovám nebo nemocným lidem. Můžou pracovat na zahradě, sekat trávu, dříví, natírat plot, uklízet, stěhovat, mýt okna i vymalovat.

Díky akci vznikají nová přátelství

Smyslem celé akce je také kontakt s lidmi. Když je pracovní přestávka, dobrovolníci si povídají spolu, ale i s těmi, kterým pomáhají. Často tak vznikají nová přátelství a vztahy, které se pak rozvíjejí i v průběhu roku. 

Na večer chystají organizátoři pro dobrovolníky kulturní program, například letní kino, divadlo nebo soutěž a další. Dnes Workship doplní mše svatá, kterou bude sloužit biskupem Tomáš Holub od 18 hodin v kostele sv. Barbory v Manětíně. Po mši se můžou dobrovolníci, ale nejen oni vydat na divadelní hru Robinson v podání Divadla Víti Marčíka. Ta začíná v půl deváté večer v manětínském kulturním domě.

autoři: lum , Michaela Svobodová
Spustit audio