Domažlice čekají tři dny plné folklóru, začínají 59. Chodské slavnosti

9. srpen 2013

V Domažlicích dnes začínají 59. Chodské slavnosti. Vedle tradiční chodské muziky zpestří letošní ročník festivalu i zahraniční hostě z Řecka, Německa, Belgie, Anglie a Sardinie.

Chodské slavnosti začnou slavnostním zahájením na podiu u brány na náměstí dnes v 17 hodin. Součástí programu bude také přivítání zahraničních hostů.

Hlavním festivalovým dnem je sobota. To nejzajímavější z programu připomíná ředitel Městského kulturního střediska v Domažlicích Kamil Jindřich:

„Program o Chodských slavnostech probíhá na pěti pódiích, z nichž nejvýznamnější a největší je pódium u brány na náměstí, kde program začíná v sobotu od 10 hodin. V 11 hodin proběhne pořad s Plzeňáky za folklórem. Završení bude ve 23 hodin Dudáckým štandrle.“

Nedělní program podle Jindřicha nabízí co do folklóru dva významné programy: „Pod Chodským hradem od 10 hodin Zpěvné chodské mládí a celé Chodské slavnosti završí ve 14:30 v letním kině závěrečný pořad, kde vystoupí všichni účinkující.“

Nedaleko Domažlic v Mrákově se bude konat také Chodská hyjta. Začátek je v sobotu v 15 hodin na hřišti místního Sokola. Pro zájemce bude připraven autobus, který odjíždí z Domažlic z Poděbradovy ulice ve 14:30.

autor: jnm
Spustit audio