Domovinka má kalendář s fotkami klientů. Půl tváře je z mládí, půl ze současnosti

9. listopad 2020 15:00

Sociální zařízení Domovinka, které se v Plzni stará o seniory, nafotilo nový nástěnný kalendář. Výtěžek z prodeje půjde na volnočasové aktivity seniorů.

V novém kalendáři Domovinky se nacházejí fotografie klientů stacionáře. „Poprosili jsme je o fotografie z mládí a spojili jsme je se současnými fotografiemi,“ vysvětlila manažerka projektu charitativního kalendáře Domovinky Tereza Klausová. Z fotografií vznikl unikátní obraz, kde na jedné polovině se nachází podoba klienta v mládí okolo jeho 18. roku a na druhé současná. Fotografie mezi sebou dělí dokonce i 70 let.

U každé fotografie v měsíci lze nalézt datum, kdy byla pořízena. Kromě pár vrásek se však fotografovaní příliš nezměnili. Fotografie jsou tedy rozdělené na dvě poloviny, mladou část a současnou. Výtěžky z kalendářů pomáhají už několik let a fotografování je pro seniory velkou zábavou.

Kalendář lze zakoupit na eshopu Domovinky, facebooku a v jejích kancelářích

Autorkou letošních snímků je vrchní sestra a vedoucí stacionáře Olga Čechová a grafickou úpravu měla na starost Tereza Klausová. Kalendář se dá zakoupit na eshopu Domovinky popřípadě zasláním zprávy na Facebook a nebo ve všední dny v kancelářích Domovinky v Plzni v Úslavské ulici.

Výtěžek z prodeje kalendářů půjde převážně na volnočasové aktivity a vyrábění. „Kalendářů jsme nechali vytisknout 300 a jeden kalendář stojí 200 korun,“ oznámila ředitelka Domovinky Bohumila Hajšmanová.

autoři: Martina Sihelská , Iva Štěpánková | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio