Druhá nejstarší plzeňská skupina se vrací na koncertní pódia

23. květen 2024

Skupina Medium byla založena před 50 lety. U jejího zrodu stál Milan Borník, který byl dlouhá desetiletí její duší. Poslední den roku 2022 frontman skupiny Medium zemřel.

"Vždycky budeme hrát pro Milana Borníka. Byl to takový náš táta, strašně moc nás naučil," říká Luboš Hubinger, zpěvák skupiny Medium.

Skupina začínala v 70. letech s převzatými písničkami, ale zanedlouho začala hrát vlastní tvorbu. Vydala také dvě alba. Její parketou byly ovšem především živé koncerty po všech možných sálech západních Čech. Vzpomínají s láskou především na severní Plzeňsko. Svého času měli také velmi aktivní a početný fanklub, který založili jejich příznivci v Pernarci.

Medium:
Luboš Hubinger - zpěv
Jacek Lukáš - bicí
Petr Dvořák - klávesy
Stanislav Kolář - basová kytara
Adam Let - kytara

Medium se nyní po pauze znovu dalo dohromady. Skupina si našla novou zkušebnu, angažovala nového baskytaristu a také mladého, teprve dvacetiletého, kytaristu. Medium pilně zkouší a začíná koncertovat. "Máme připravený také nějaký hudební materiál a budou i nové písničky," slibuje klávesista Petr Dvořák.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.