Dvě ženy a jeden muž tvoří velký betlém pro Stříbro

V rámci Městských slavností ve Stříbře můžete na Muzejním náměstí pozorovat zručnost a píli řezbářů, kteří před zraky diváků vyrábějí postavy pro betlém.

Zleva: Dana Nachlingerová, Jan Ambrož a Hana Kaplanová

Sochy se stanou součástí trvalého majetku města Stříbra a budou vždy vystavovány v adventním období. Nápad vytvořit betlém vzešel v hlavě zastupitele města Karla Ticháčka a ve spolupráci s organizací Lesy města Stříbra se hned začal nápad realizovat,

"Pozvali jsme sem šikovnou partu a myslím, že dílo dotáhnou ke spokojenosti všech. Navíc je to zpestření pro lidi v rámci slavností, řezbáři mají stále nějaké diváky, pro které je to zajímavá podívaná," řekl lesní správce a jednatel společnosti Lesy města Stříbra Vladimír Souček.

Na místě pracují Jan Ambrož, Dana Nachlingerová a Hana Kaplanová. A všichni to umí. Zatímco Dana Nachlingerová byla k práci se dřevem vedena od mala a dodnes sochá, byť menší díla, Hana Kaplanová se musela práci s pilou naučit ke své profesi bezpečnostního technika. Obě ženy se těší velkému obdivů diváků a jejich vznikající díla by mohl leckterý mistr závidět.

Spustit audio