Eruption: I Can't Stand The Rain

18. březen 2023

V polovině 70. let vznikla v Londýně skupina, která si původně říkala Silent Eruption. Podnikla zájezd po Evropě, všimnul si jí německý producent skupiny Boney M Frank Farian a uzavřel s ní smlouvu. Frank Farian měl s mediálním trhem zkušenosti a tak ze skupiny plné hudebníků z karibských ostrovů udělal hvězdy popmusic.

V roce 1977 se německý zpěvák a producent Frank Farian ponořil do hlubin nahrávacích pultů a hudebního studia. Za své nadměrné nasazení při práci pro vlastní značku Boney M nakonec zaplatil vysokou cenu: srdeční infarkt ve věku 36 let. V té době byl totiž jako producent velmi úspěšný s jinou kapelou – britskými Eruption s charismatickou vynikající zpěvačkou Precious Wilson.

Zvuk Eruption byl na rozdíl od Boney M více zaměřený na Ameriku. Diskopopová skupina Eruption byla založena v Londýně v roce 1974 hudebníky pocházejícími z Afriky a z karibské oblasti. Jejich původní název byl Silent Eruption. Při šňůře koncertů v Evropě hráli samozřejmě i v Německu. Jejich koncert si poslechl také už zmíněný producent Frank Farian, uzavřel s nimi smlouvu a začal je produkovat.

Hvězdou souboru byla až do roku 1979 zpěvačka Precious Wilson, která se po úspěchu skupiny Eruption vydala na sólovou dráhu a Frank Farian ji stále produkoval, samozřejmě v jemu blízkém disco stylu, značka Eruption s Precious Wilson totiž v povědomí diváků pokračovala, takovou měla tehdy tato výbušná kapela sílu.

Píseň I Can't Stand The Rain se také stala jedním z největších hitů ve Spojených státech s energií nabitou hudbou skupiny Eruption.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.