Festival na ulici opět představí zejména plzeňskou kulturu

15. srpen 2023

Ve dnech 18. až 26. srpna 2023 oživí centrum města Festival na ulici. Tradiční multižánrový festival přinese návštěvníkům více než stovku koncertů, zajímavé hudební projekty a bohatý doprovodný program. Vstup na festival je zdarma.

Devítidenní Festival na ulici přinese do ulic města opět desítky hodin kulturního programu na tradičních místech: Náměstí Republiky - U Branky - Proluka - Zach's Pub - Anděl Music Bar.

„Jsme rádi, že můžeme letos s festivalem oslavit jeho významný 30. ročník," říká Lukáš Krásný za pořadatelskou Agenturu Nashledanou, a dodává: „Myšlenku návratu ke kořenům v posledních ročnících návštěvníci velmi oceňují – stejně jako v začátcích festivalu, i nyní je srpen v podstatě oslavou plzeňské hudební scény.“

Festivalový program každoročně představí široké veřejnosti celou řadu začínajících plzeňských kapel, a pomůže jim tak najít další fanoušky. I velká část headlinerů je složena právě z hudebních těles pocházejících z Plzně a okolí. Na různých scénách se vystřídají například Lucie revival a X-Cover (18.8.), Děda Mládek Illegal Band (19.8.), Znouzectnost (20.8.), COP (22.8.), V3Ska (23.8.) nebo Semtex (26.8.).

Z ostatních částí republiky přivezli pořadatelé další zvučná jména, která podpoří rozmanitost a multižánrový charakter festivalu. Skladatel, textař, zpěvák a kytarista Ivan Hlas vystoupí na náměstí Republiky v pondělí 21.8., stejnou scénu obsadí hned první den 18.8. Tereza Balonová a její looper. „Kapela, co utekla z džungle přímo na podium“ - Zooblasters - jsou ovlivněni mnoha hudebními žánry, které předvedou v Plzni 24.8. Legendární česká rocková kapela Etc… vystoupí na hlavní scéně v pondělí 21.8. Crossoverová kapela Gaia Mesiah nedávno vydala nové album a svou energii přiveze do Plzně 26.8.

I letos se návštěvníci mohou těšit na další speciální open air projekt. Koncert filmových melodií pod názvem Hollywood s Plzeňskou filharmonií proběhne na Náměstí Republiky v neděli 20.8.2023.

Součástí doprovodného programu budou opět Tanec na ulici, různá divadelní představení, kuličková dráha, výstavy a bohatý výběr aktivit pro rodiny s dětmi.

Spustit audio