Fotbalisty Plzně čeká první prověrka v přípravě, utkají se s Fürthem

3. červenec 2013

Fotbalisté Viktorie Plzeň dnes v 16 hodin sehrají na herním soustředění v Rakousku první ze tří přípravných zápasů, a to proti celku Fürthu. Kromě tohoto duelu čeká aktuálního českého mistra ještě střetnutí s Krasnodarem a Kluží.

Tři soupeři z různých částí Evropy - to bylo přání trenéra Viktorie Plzeň Pavla Vrby před odjezdem na soustředění. V tomto ohledu může být plzeňský kouč spokojený. Jeho tým čeká německý Fürth, ruský Krasnodar a rumunská Kluž. Kvalita prvního soupeře je ale pro Pavla Vrbu velkou neznámou.

„Uvidíme, co se děje ve Fürthu. Všichni víme, že tým spadl, na druhou stranu hrál před několika dny se Slavií a vyhrál 3:0. Je to mužstvo, které hrálo bundesligu a bude o ni zase hrát, bude mít svoji kvalitu. Nebude to zápas jako třeba s Doubravkou.“

Právě do utkání s doubraveckým Sencem zasáhli všichni hráči z lavičky. V Rakousku bude Pavel Vrba rozdělovat zápasovou zátěž podle jiných pravidel.

„Je pravděpodobné, že všichni nenastoupí, ale netvrdím, že kolem sedmdesáté minuty třeba nevystřídám pět nebo šest hráčů. Ale zápasová zátěž už určitě bude delší, zvlášť u hráčů, kteří hráli všechno,“ uzavírá trenér plzeňské Viktorie Pavel Vrba.

Utkání Viktoria Plzeň - Fürth začne dnes v 16 hodin.

autoři: jnm , tej
Spustit audio