Galerie Azyl zve na novou výstavu s názvem Obrazy vypráví

10. září 2023 19:50, aktualizováno

V Galerii Azyl ve Veleslavínské ulici v Plzni najdete výstavu Renaty Zítkové a Daniely Bařtipánové.

Renata Zítková svým obrazům dokáže vtisknout příběhy. Velmi často jde o reálná místa, která se nachází v jejím okolí, přírodní zákoutí, sluneční paprsky, či pohledy do dáli. Další obrazy přibližují vesmír - jeho krásy a dalo by se říci i náladu. Kolekce My ve vesmíru a vesmír v nás nese abstraktní prvky a jako všechny další obrazy mají do života svých majitelů přinést pozitivní energii. Renata Zítková také vyrábí originální šperky z pryskyřice a chirurgické oceli.

Daniela Bařtipánová se věnuje kreslení a malování hlavně pro osobní potěšení, ale i na zakázku. Její díla jsou osobitým pohledem na svět a lásku k přírodě. Na výstavě můžete vidět kolekci portrétů, kde poznáte řadu známých tváří nejen z pláten kin, ale také další obrazy, které jsou plné barev a zvou vás k sobě, inspirují. Společně s Renatou Zítkovou dělají výstavy nejen v kraji, nedávno vystavovaly také v Praze.

Výstava obou autorek potrvá v Galerii Azyl až do konce září. Jak uvedla Stanislava Lásková, milovníci umění hlavu věšet nemusí, výstav je v galerii ročně hodně a tamní prostor je zamluven až na dva oky dopředu. Stačí sledovat aktuality na webových stránkách galerieazyl.cz - v sekci výstavy.

autor: Martina Sihelská | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio