Georg Harrison by slavil 80. narozeniny

Kytarista skupiny Beatles George Harrison jako jediný ze slavné čtveřice nerozdával úsměvy. Vždy se při koncertech slavných brouků soustředil na svá sóla.

Někdy mu říkali Tichý Beatle. Kytarista nejslavnější skupiny světa George Harrison se při hře velmi koncentroval, byl soustředěný na svůj výkon tak, že se jen občas usmál. Ačkoli většinu písní skupiny Beatles napsali John Lennon a Paul McCartney, většina alb Beatles od roku 1965 obsahovala alespoň dvě Harrisonovy skladby. Časopis Rolling Stone ho zařadil na 11. místo v seznamu 100 největších kytaristů všech dob. George Harrison je také dvojnásobných členem rokenrolové síně slávy - jako člen Beatles v roce 1988 a posmrtně za svou sólovou kariéru v roce 2004.

George Harrison zemřel v roce 2001 v americkém domě Paula McCartneyho na rakovinu plic ve věku 58 let, dva roky poté, co přežil útok nožem ze strany vetřelce ve svém domě, až do konce měl po boku manželku Olivii Harrisonovou. Podle přítomných byla jeho poslední slova tato: „Všechno ostatní může počkat, ale hledání Boha ne. Milujte se navzájem.“ Ostatky George Harrrisona byly zpopelněny a popel byl rozptýlen podle hinduistické tradice při soukromém obřadu v řekách Ganga a Jamuna v Indii. Zanechal po sobě pozůstalost v hodnotě téměř 100 milionů liber.

Píseň This Is Love vyšla v roce 1987 na jeho albu Cloud Nine.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio