Hrát si, blbnout a ještě si to užít. To je divadelní spolek Dipold z Plzně
Na ochotnické divadelní scéně je plzeňský spolek Dipold 10 let. Za tu dobu představil 10 vlastních divadelních her. Na tu nejnovější s názvem Brownův pohyb, ve světové premiéře v Plzni Božkově, jsme vyrazili i my.
Za originálním představením stojí Petr Sichinger, scénárista, který je autorem většiny jejich divadelních kousků. Divadelní a filmový spolek se schází v Božkově, konkrétně v Hospodě pod kopcem. Název spolku odkazuje na jejich dřívější působiště, plzeňskou restauraci U Dipoldů.
Spolek se stále rozrůstá, lidi divadlo moc baví. Podle Petra Sichingera jich před lety začínalo osm, dnes má spolek na dvacet členů. Brownův pohyb se inspiruje vědeckou teorií neurčitelnosti pohybu atomů. Tato fascinující myšlenka tvoří základ inscenace, ve které se potkávají různé postavy se zdánlivě nesourodými příběhy.
Představení plné překvapení a hudebních vložek
Díky svižnému humoru, vtipným monologům i dialogům a originální hudbě, která hru doprovází, vzniklo živé a hravé představení. Zaujme nejen milovníky divadla, ale i všechny, kteří hledají netradiční zážitek. Živé divadelní představení doplňují také krátké komické filmy.
Nejbližší představení hry Brownův pohyb sehraje spolek Dipold 11. ledna v restauraci v Červeném Hrádku u Plzně. Rozhodně si ho nenechte ujít!
Nejnovější zprávy
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.