V prostředí Českého rozhlasu se s drobnými přestávkami pohybuji od konce 90. let. Rádio a práce se zvukem mě moc baví. Prošel jsem si i většinou rozhlasových profesí. Od „zprávařiny“, přes zpravodajství po moderování a publicistiku.
Český rozhlas Plzeň mi dopřál autorskou volnost a díky jeho profesionálnímu zázemí jsem vytvořil stovky reportáží a pořadů o zajímavých místech a lidech.
Z pozice vedoucího programu je pro mě na prvním místě pestré, zajímavé a vyvážené vysílání, které posluchače informuje i baví. Společně se svými zkušenými kolegyněmi a kolegy na tom pracujeme každý den.
Před rozhlasem:
Několik let jsem pracoval jako tiskový mluvčí. Dnes jsem rád, že jsem zpátky v rádiu – to je moje živá voda.
Co mě baví:
Baví mě lovit zajímavé zvuky v terénu a reportáže tak vytvářet pro posluchače co nejpestřejší. Také mě baví diskuze na různá témata se všemi, kdo o diskuzi stojí.
Všechny články
-
Vypátrání relikviáře sv. Maura se považuje za jeden z největších nálezů 20. století
Už ve 13. století se ve Francii začal psát napínavý příběh relikviáře svatého Maura, zlatem a drahokamy zdobené truhly, ve které byly uloženy ostatky tohoto světce.
-
Muzeum strašidel pobaví malé a postraší velké. Vyzkoušet si tu můžete i svět nevidomých
Muzeum najdete pod hotelem Central na náměstí Republiky v Plzni. Ve dvou podzemních podlažích si tu na své přijdou malí i velcí.
-
Fotografové Hrbek a Böttinger zachytili proměnu Plzně v době průmyslové revoluce
V seriálu Slavné plzeňské firmy a podnikatelé si tentokrát představíme dva fotografy, kteří na přelomu 19. a 20. století byli u velké proměny Plzně.
-
Tramvaje, železnice nebo oblouková lampa. František Křižík dokonce sestrojil i elektromobil
Odvahu, nic víc. To bylo celoživotní moto Františka Křižíka, velkého průmyslníka a zlepšovatele přelomu 19. a 20. století.
-
Geopark Barrandien vás provede stále živou minulostí Země
Na území dnešního Plzeňského a Středočeského kraje a také na území Prahy bývala mělká prvohorní moře plná prehistorických živočichů. Dnes tak trochu ožívají...
-
Pohádkový statek ve Vranovicích na Rokycansku je plný strašidel, zábavy i poučení
Už jste byli na pohádkovém statku ve Vranovicích na Rokycansku? I ten se po dvouměsíční odstávce kvůli koronaviru opět otevřel veřejnosti. Výlet sem rozhodně stojí za to.
-
Zvonařský rod Pernerů odléval v Plzni zvony přes 300 let
Příběh slavného rodu Pernerů se v Plzni začal psát už na počátku 18. století. Dodnes je po jejich tvorbě pojmenováno místo pod náměstím Republiky - U Zlatého zvonu.
-
Přírodní rezervace Dubensko je plná zajímavých stromů
Přírodní rezervace Dubensko se rozkládá na levém břehu řeky Berounky nedaleko obce Zvíkovec na Rokycansku. A opravdu je v ní co obdivovat. Například mohutné duby, b...
-
Dům V Brance v Rokycanech pamatuje středověké obranné hradby
Podpěráky nebo osvětlovací krb. Takové historické zajímavosti skrývá jeden starobylý dům, který kdysi býval součástí obranného systému města Rokycan na západě Čech.
-
Průmyslovou revoluci v Plzni odstartoval mlynář František Hýra
Spuštěním parního mlýna začala v Plzni průmyslová revoluce. U břehu Radbuzy se v roce 1856 scházely davy Plzeňanů, kteří nevěřícně hleděli na první vysoký komín ve městě.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »