Hymna Chelsea FC

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Logo Chelsea FC (ilustrační foto)

Blue Is the Colour je hymna anglického fotbalového klubu Chelsea. Má i českou verzi, určitě ji znáte. O jakou jde, se dozvíte v tomto pořadu.

Modrá je ta barva, fotbal je ta hra, zpívají fanoušci při každém domácím zápasu britského fotbalového klubu Chelsea. Modrá proto, že Chelsea má modré dresy.

V roce 1972 tuto píseň nazpívali tehdejší hráči Chelsea před finále anglického Ligového poháru.

Zpívá se v ní „jsme všichni spolu a vyhrát je náš cíl, tak nám fandi na slunci i v dešti, protože Chelsea, Chelsea je naše jméno“.

Nahrávka se stala jednou z nejznámějších anglických klubových písniček. Po 48 letech ji stále zpívají fanoušci Chelsea na domácím stadiónu Stamford Bridge.

Do tehdy československého prostředí ji v roce 1972 přivedl František Ringo Čech, který ji opatřil textem a se svou skupinou a s Orchestrem Karla Vlacha ji natočil a společně ji i nazpívali. A tak se píseň Zelená tráva u nás ujala jako fotbalová hymna.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.