I ledviny mají svůj den...

20. březen 2019

V měsíci březnu si připomínáme Světový den ledvin, a tak se na ně tentokrát podíváme z pohledu výživy. Jaké jsou zásady diety při onemocnění ledvin? Kdy je třeba začít se speciální dietou? Jakou roli má sodík a tekutiny a jak je to s příjmem vitaminů? Na tyto otázky odpovídá dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Ptá se Květa Bodollová.

V čem je nemoc tolik nebezpečná, jaké jsou její rizikové faktory a co přinášejí moderní trendy v léčbě tohoto onemocnění? Nejen o tom hovoří pneumolog MUDr. Stanislav Kos a zároveň odpovídá na vaše dotazy. Moderuje Květa Bodollová.

autor: Květa Bodollová | zdroj:
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.