I naše babičky hledaly dobré rady do života. Co zastaví průjem a co pomáhá na zácpu?

Časopis Šťastný domov byl pro naše babičky velkou inspirací a rádcem. Dočetly se v něm, jak se starat o domácnost, jak vařit, uklízet, jak vychovávat děti nebo jak být dobrou ženou svému muži. A nechyběly ani rady zdravotní. Dnes jsem pro vás několik vybrala:

Průjem zastaví sušené borůvky nebo nastrouhaný muškátový oříšek. Naopak na zácpu jsou dobré máčené sušené švestky, lněná semínka nebo minerální hořké vody. A samozřejmě se nezapomínalo ani na med. Ten podle časopisu léčí nejenom zevnitř, ale také na povrchu. Natírejte s ním drobné řezné rány, popáleniny nebo počínající opar. Vše se bude rychleji hojit. Myslím, že všechny zmiňované rady jsou prověřené časem a můžete je bez obav vyzkoušet.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko