Ivan Nový: A v hlubinách zvon

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Četba (ilustrační foto)

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

V Povídkovém čtení na víkend vás tentokrát pozveme na Šumavu. Průvodcem nám bude Ivan Nový, učitel a spisovatel, který více než 30 let žil v Horní Plané na Lipensku, zdejší kraj dobře znal a také o něm uměl poutavě vyprávět a psát.

Ne náhodou se Ivanu Novému přezdívá novodobý Klostermann. S nástupem normalizace nemohl Nový, vlastním jménem Jan Horský, působit ve školství ani publikovat. Vycházely mu pouze příběhy pro děti o malém chlapci Davídkovi.

Črty o Šumavě psal počátkem 70. let do šuplíku a publikoval pouze sporadicky v samizdatu. Oficiálně vyšly pod názvem Šumavský triptych až v roce 2015, kdy už byl jejich autor sedmnáct let po smrti. Tři z nich si máte možnost poslechnout právě teď. V režii Jakuba Doubravy je načetl Pavel Pavlovský. Pořad připravil Dominik Mačas.

Příjemný poslech.

autoři: Dominik Mačas , Jakub Doubrava | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.