Jan Vachek: Tři vajíčka na másle k snídani mohou být problém

30. červenec 2019
Poradíme vám
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Chléb s máslem a vejci, vajíčka, máslo, svačina, snídaně, cholesterol. Ilustrační foto

Cholesterol je látka steroidní povahy, která je součástí každé naší buňky. Je důležitou stavební jednotkou nervů a některých hormonů. Většinu si ho organismus vyrábí sám, část pak přijímáme ve stravě. Cholesterol je pro organizmus nepostradatelný, ale na druhou stranu ho nesmíme mít v krvi nadbytek.

Je možné nějak rozpoznat, že máme vysokou hladinu cholesterolu? Můžeme se vysokého cholesterolu zbavit změnou stravy a životního stylu? Způsobujeme si problémy s vysokým cholesterolem sami?

autor: Jan Anderle | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...