Kapela Úsměv z Horní Břízy vystoupila v Českém rozhlasu Plzeň!

Pěkné lidové písničky u nás zazněly v podvečer 4. dubna. Velkou radost divákům udělalo vystoupení folklorního souboru Úsměv z Horní Břízy

Ve čtvrtek 4. dubna proběhlo natáčení dalšího dílu pořadu „U muziky s Plzeňáky“ – tentokrát s oblíbenou kapelou folklorního souboru Úsměv z Horní Břízy. Kdo přišel do našeho studia, ten se potěšil pěknými lidovými písničkami ze západních Čech!

U zrodu folklorního souboru Úsměv z Horní Břízy stál v roce 1958 hornobřízský rodák a hudební redaktor Zdeněk Bláha. V loňském roce soubor oslavil už 60. výročí své existence. Od svého založení se věnuje lidovým tancům, písním a hudbě především z okolí Horní Břízy, Dolnobělska, Plaska, Kralovicka a Plzeňska.

Úsměv v názvu i na tváři

Kapela Úsměv při vystoupeních doprovází skupinu tanečníků, sama se ale podílela na množství natočených snímků lidové hudby, které vyšly na mnoha hudebních nosičích. Soubor dlouhodobě spolupracuje s Českým rozhlasem, Českou televizí a úspěšně prezentuje na folklorních festivalech u nás i ve světě.  Aby dostál svému jménu, snaží se soubor Úsměv při každém vystoupení přinášet na jeviště vtip, veselost a dobrosrdečný humor. O tom jste se mohli přesvědčit i vy!