Karlovarská folklorní lázeň už podvacáté

3. září 2015

Tradiční folklorní lázeň, která pravidelně roztančí Karlovy Vary a okolí v prvním zářijovém termínu, letos oslaví dvacátý ročník. Přehlídka lidového umění odstartovala v úterý 1. září. Hlavní program festivalu začíná v pátek 4. září, kdy se veškeré dění přesune přímo do centra Karlových Varů. Přijměte pozvání!


Náš tip:
Festivalový Galaprogram - sobota 5. 9. 2015 od 19:30 hod.
LH Thermal, Velký sál
Večerem provázejí moderátoři Českého rozhlasu Plzeň: Michaela Vondráčková a Vladimír Šťovíček

Karlovarský folklorní festival každým rokem láká bohatou a pestrou programovou nabídkou a exotickými folklorními soubory. Z největší dálky letos do Karlových Varů dorazí soubory z Mexika a Číny, opakovaně i maorský soubor z Nového Zélandu. Chybět pochopitelně nebudou ani zástupci evropských souborů (z Německa a Slovenska) a řada souborů z různých koutů České republiky.

Všechny ročníky Karlovarského folklorního festivalu organizačně a dramaturgicky připravili členové souboru Dyleň. Největší zásluhu mají manželé Eva a Lubor Hankovi, kteří se od kolébky až po letošní jubileum festivalu naplno věnují. 20. Karlovarský folklorní festival potrvá až do neděle 6. září.

Čtěte také

Poslechněte si Špalíček lidových písní věnovaný 20. Karlovarskému folklornímu festivalu!

Účastníci Karlovarského folklorního festivalu
20. Karlovarský folklorní festival
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.