Když se vrátím do Čech, je mi zima, říká cestovatelka, která putuje po stopách Hanzelky a Zikmunda

27. duben 2022

Expedice Z101 už téměř rok putuje po stopách legendárních cestovatelů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda v Africe. Cestovatelskou dvojici tvoří Tomáš Vaňourek a Linda Piknerová.

"V Čechách máme problémy, které jsou snadno řešitelné. V Africe řešíme připojení k internetu nebo to, jak se dostat k penězům. Máte je na účtu, ale je problém se k nim fyzicky dostat. A pak třeba ani není na jídlo," popisuje Linda starosti z cesty.

Poslechněte si příběh vykradeného auta z alexandrijského přístavu, zjistěte, co si mladá žena balí s sebou na cestu do Afriky, proti čemu je potřeba se naočkovat a jaká byla nejtěžší chvíle na cestě...

Expedice Z101 usiluje o připomenutí a rozšíření 1. cesty legendární cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou z let 1947-1950. Jejím hlavním protagonistou je Tomáš Vaňourek, který je rovněž spoluautorem předchozího úspěšného projektu Zikmund100, který v roce 2018 zopakoval asijskou cestu Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda.

Linda Piknerová vystudovala politologii na ZČU v Plzni, kde řadu let vyučovala mezinárodní vztahy a rozvojová studia.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...