Kim Wilde: You Keep Me Hangin´ On

18. listopad 2022

Rčení o tom, že jablko nepadá daleko od stromu, je všeobecně známé. A platí to beze zbytku i o zpěvačce Kim Wilde, velké hvězdě populární hudby osmdesátých let. 

Marty Wilde byl jednou z nejvýraznějších osobností raného rock and rollu v Anglii. Byl také úspěšným skladatelem. Jen namátkou uveďme, že skládal i pro známou kapelu Status Quo. K hudbě měla blízko celá rodina a tak Kim Wilde začínala svou hudební kariéru jako členka doprovodného sboru na koncertech svého otce. První úspěšné skladby pro Kim Wilde složil její bratr a matka začala pracovat jako manažerka. Úspěch se dostavil v r. 1981. Písnička Kids In America obsadila v hitparádě druhé místo.

Zajímavé bylo, že v začátcích nechtěla zpěvačka vůbec vystupovat na koncertech a spoléhala se na rádia a televizní klipy. Odůvodňovala to tvrzením, že musí posílit svůj hlas. Už po roce oznámila její gramofonová firma, že prodala víc desek než její otec za letitou pěveckou kariéru. S bilancí 10 milionů alb a 20 milionů singlů je držitelkou rekordu jako nejúspěšnější britská sólová zpěvačka 80. let.

Proslavila se též jako uznávaná zahradnice. O zahradničení psala a propagovala ho v TV show.

Když v r. 1986 sáhla do repertoáru skupiny Supremes a natočila jejich písničku You Keep Me Hangin´ On, byl z toho celoevropský hit.

autor: Zdeněk Raboch | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?