Lucie Bílá: Jménem lásky

16. listopad 2022

Muzikály se staly běžnou součástí našeho života. Ročně se představí několik nových, diváci je hojně navštěvují.

Jedním z mnoha muzikálů, které zpracovávají například téma lásky a zrady, se u nás stal Excalibur. Premiéra tohoto tříhodinového muzikálu se konala 3. 11. 2003 na prknech divadla Ta Fantastika. Hudby se zhostil Michal Pavlíček, scénář napsal Karel Steigerwald, texty vytvořili Vlastimil Třešňák a Jan Sahara Hedl.

Tento muzikál se kromě jiného stal oblíbeným také proto, že zpracovává velice silný příběh o tom, že pravda a láska jsou silnější než lež a nenávist. Jedná se o příběh vycházející ze staré legendy o šlechetném králi Artušovi, jehož miluje krásná Ginevra a která ho následně i zradí. Excalibur je prostě muzikál o lásce a zradě a křivdě a odpuštění. Hrál se sedm let a diváci ho viděli téměř pětsetkrát. Ginevru hrála a zpívala i Lucie Bílá.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?