Lucie Vondráčková

13. červenec 2020

Lucie Vondráčková se už od svých devíti let zapisuje divákům a posluchačům do paměti coby herečka, zpěvačka a moderátorka v jedné osobě. Vyniká detailním přístupem ke své práci a navenek křehkou dívčí bezradností. Je však silnou osobností, která měla všechny předpoklady stát se umělkyní přijímanou všemi generacemi. 

Lucie Vondráčková je jednou z předních českých zpěvaček a hereček. Dorozumí se čtyřmi cizími jazyky, stále se ráda učí nové věci a kdekdo by jí mohl závidět vytrvalost, píli a nasazení.

Kromě jedné byly všechny její desky zlaté, nebo platinové. Lucie Vondráčková se narodila 8. března 1980 v Praze. Vyrůstala se svou matkou, už zmíněnou překladatelkou a textařkou Hanou Sorrosovou, otcem, hudebníkem Jiřím Vondráčkem a bratrem Davidem.

Své vzdělání završila promocí na Filozofické fakultě v Praze, obor Kulturologie. Titul doktor filozofie - PhDr - získala v roce 2006, ve svých šestadvaceti letech, obhajobou práce „Pohádky v československé kinematografii“.

Rozjezd v moderování znamenal v jejích 12 letech pořad pro děti a mládež „Marmeláda“ v České televizi, přinesl jí spoustu fanoušků. Pětkrát zvítězila v divácké anketě TýTý v kategorii zpěvačka, třikrát byla druhá.

Věnuje se i dabingu a práci v Českém rozhlase, za kterou získala v roce 2011 ocenění Neviditelný herec, je oblíbenou filmovou herečkou.

Hudbu a texty píší pro svou dceru Lucii oba její rodiče, Jiří Vondráček a Hana Sorrosová. Pro ženu – bojovnici, milovnici chůze a sportu vůbec, umění a života Lucii Vondráčkovou napsali třeba píseň Strach.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?