MIG21: Tančím

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Koncert Mig 21 na festivalu ve Slavonicích
0:00
/
0:00

Také rádi tančíte? Je mnoho lidí, kteří se tančit stydí, mají pocit, že by se jim okolí smálo. Mnozí z nás by si rádi zatančili, ale neví jak, protože tanec pro každého znamená něco jiného.

Tanec to je především svoboda, očista duše, zábava, inspirace, odreagování, umění, uvolnění, práce, a tak dále. Díky tanci máme možnost vyjádřit naše pocity a myšlenky. Tančit můžeme sami, ve dvojici nebo ve skupině. Důležité je se ponořit do hudby a nechat ji proudit našimi smysly, ona už nás povede sama. Tanec je hra s vlastním tělem, které je ten nejkrásnější nástroj pro umění. Vyjádříme-li své pocity a emoce tělem, otevřeme prostor pro dynamický tanec, který vlastně nemá žádné meze a je jenom na nás, jak jej prožíváme.

Jeden citát, jehož autor není znám, říká: “Umíš-li mluvit, umíš zpívat. Umíš-li chodit, umíš i tančit.“ Kde se v nás ale tahle schopnost bere? Tanec je prostředek komunikace, pohybem vyjadřujeme naše pocity, protože slyšíme hudbu, vnímáme rytmus a tančíme. O tom se zpívá v písni, kterou napsali Tomáš Polák a Jiří Macháček. Jmenuje se Tančím, skupina se jmenuje Mig 21.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...