Mungo Jerry: In the Summertime

14. červenec 2022

Letní hit, který autor napsal za několik minut. Jak se následně ukázalo, byl to zásah do černého, píseň In The Summertime se okamžitě stala celosvětovým hitem. Komu se to povedlo?

Praktická kniha o šikovných kočkách – tak se jmenuje sbírka básní anglického básníka Thomase Eliota. Jednou z důležitých postav v ní je Mungojerrie, který se společně s Rumpelteazerem specializuje na drobné krádeže a nešvary. Kromě miliónů čtenářů se zalíbil i anglickému zpěvákovi a kytaristovi Rayi Dorsetovi. Nazval po něm svoji malou hudební skupinu – Mungo Jerry. Sestava se poměrně často měnila a jediný, kdo v kapele je pořád, je zpěvák a autor písní Ray Dorset.

V roce 1970 s ní slavil obrovský úspěch, tehdy totiž vyšla jeho píseň a zároveň hned největší hit In The Summertime. Byl to jeho nejúspěšnější a zároveň okamžitě rozeznatelný song a jediný hit mimo Velkou Británii. Sedm týdnů se držel v žebříčku, číslem jedna byl v 26 zemích, do dnešního dne se prodalo před 30 miliónů kopií.

Je léto, krásné počasí, můžeš se takhle natáhnout a dotknout se oblohy zpívá v této písni s názvem In The Summetime zakladatel skupiny Mungo Jerry Ray Dorset, který podle jeho vlastních slov napsal tuto píseň za deset minut.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio