Navštivte unikátní rozhlasové muzeum v budově Českého rozhlasu Plzeň

18. říjen 2021 17:48
Publicistika

Architektonicky zajímavé interiéry dřívějších vysílacích studií slouží dnes jako expozice, která zaujme milovníky zvukové techniky, ale i laiky, kteří považují rádio za neodmyslitelnou součást svého života. Rozhlasové muzeum najdete na náměstí Míru v Plzni.

Uvidíte desítky krásných historických přístrojů - nahrávací a záznamovou techniku, dobové radiopřijímače a magnetofony, mikrofony nebo nosiče zvuku. Expozici doplňují autentické fotografie například z let 1945, 1953 nebo 1968 a zvukové záznamy historických událostí, ve kterých sehrál plzeňský rozhlas důležitou úlohu. Při procházce rozhlasovým muzeem na vás dýchnou staré časy, dobré i ty horší.

Návštěvy rozhlasového muzea v budově Českého rozhlasu Plzeň jsou možné každou druhou středu v měsíci po předchozí rezervaci na e-mailové adrese martina.skutkova@rozhlas.cz. Prohlídky probíhají od 11 do 12 nebo od 13 do 14 hodin. Kapacita je omezena na deset osob s ohledem na dodržování aktuálních epidemických opatření a nařízení vlády.

autor: iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.