Navštivte unikátní rozhlasové muzeum v budově Českého rozhlasu Plzeň

18. říjen 2021 17:48
Publicistika

Architektonicky zajímavé interiéry dřívějších vysílacích studií slouží dnes jako expozice, která zaujme milovníky zvukové techniky, ale i laiky, kteří považují rádio za neodmyslitelnou součást svého života. Rozhlasové muzeum najdete na náměstí Míru v Plzni.

Uvidíte desítky krásných historických přístrojů - nahrávací a záznamovou techniku, dobové radiopřijímače a magnetofony, mikrofony nebo nosiče zvuku. Expozici doplňují autentické fotografie například z let 1945, 1953 nebo 1968 a zvukové záznamy historických událostí, ve kterých sehrál plzeňský rozhlas důležitou úlohu. Při procházce rozhlasovým muzeem na vás dýchnou staré časy, dobré i ty horší.

Návštěvy rozhlasového muzea v budově Českého rozhlasu Plzeň jsou možné každou druhou středu v měsíci po předchozí rezervaci na e-mailové adrese martina.skutkova@rozhlas.cz. Prohlídky probíhají od 11 do 12 nebo od 13 do 14 hodin. Kapacita je omezena na deset osob s ohledem na dodržování aktuálních epidemických opatření a nařízení vlády.

autor: iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?