Navštivte unikátní rozhlasové muzeum v budově Českého rozhlasu Plzeň

18. říjen 2021 17:48
Publicistika

Architektonicky zajímavé interiéry dřívějších vysílacích studií slouží dnes jako expozice, která zaujme milovníky zvukové techniky, ale i laiky, kteří považují rádio za neodmyslitelnou součást svého života. Rozhlasové muzeum najdete na náměstí Míru v Plzni.

Uvidíte desítky krásných historických přístrojů - nahrávací a záznamovou techniku, dobové radiopřijímače a magnetofony, mikrofony nebo nosiče zvuku. Expozici doplňují autentické fotografie například z let 1945, 1953 nebo 1968 a zvukové záznamy historických událostí, ve kterých sehrál plzeňský rozhlas důležitou úlohu. Při procházce rozhlasovým muzeem na vás dýchnou staré časy, dobré i ty horší.

Návštěvy rozhlasového muzea v budově Českého rozhlasu Plzeň jsou možné každou druhou středu v měsíci po předchozí rezervaci na e-mailové adrese martina.skutkova@rozhlas.cz. Prohlídky probíhají od 11 do 12 nebo od 13 do 14 hodin. Kapacita je omezena na deset osob s ohledem na dodržování aktuálních epidemických opatření a nařízení vlády.

autor: iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová