Nerezové plochy v domácnosti opět rozzáří citrón nebo olej. Hlavně žádnou drátěnku!
Jak šetrně vyčistit nerezové části kuchyně? S tím vám poradí Babské rady, které upozorňují: Nikdy nepoužívejte drátěnku ani hrubou část žínky na nádobí!
Přípravek na očistu ploch, kterou provedete jemným hadříkem, si připravíte jednoduše doma. Do 1 litru teplé vody vmícháte po jedné polévkové lžíci saponátu na nádobí, jedlé sody a soli. Směs nechte na plochách alespoň půl hodiny působit, než se pustíte do leštění. Ztracený lesk bude rychle zpět!
Na nerezové plochy dobře zabírá také olej. Stačí ho nanést na znečištěná místa, nechat několik minut působit a poté setřít.
Nerezové baterie skvěle vyčistí vymačkaná půlka citrónu. A je dobré mít po ruce i běžný ocet – dokáže totiž odstranit vodní kámen, mapy z kapiček vody a zvládne povrch i odmastit.
Související
-
Příběh legendárního nádobí: Ešus je nesmrtelný
Asi jen málokdo z vás neměl nikdy v ruce ešus – někomu se vybaví vzpomínky z dětských letních táborů, někomu vojna nebo chmelová brigáda. Víte, jak se vyrábí?
-
Lesk zašlému nádobí, které umýváte v myčce, vrátí pouhá kulička alobalu
Nádobí, které denně umýváte v myčce, ztratilo svůj lesk? Vrátí mu ho kulička alobalu! Může za to oxidační proces, který vzniká při chemické reakci s tabletou do myčky.
-
Přečtěte si příběh javornického nerezového nádobí. Figuruje v něm i Oskar Schindler
Oblíbené nerezové nádobí se dobře udržuje a vaří s ním domácí kuchaři i profesionálové. Vyrábí ho také javornická firma, která navazuje na více než 150letou tradici.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.