Nový román: Domácí násilí ukryté mezi kuchařskými recepty

9. březen 2022

Knížka s názvem Nepečené dezerty Kateřiny A. je o domácím násilí. Napsala ji jako svou prvotinu spisovatelka Andrea Čekanová.

Jednou z pohnutek k sepsání knihy byl i případ spisovatelky Simony Monyové, která trpěla domácím násilím a její život skončil tragicky - manžel ji ubodal. Andrea Čekanová ale přiznává, že inspirací jí byl i vlastní osobní život a nepodařený komplikovaný vztah z minulosti.

Andrea Čekanová pochází z Hořovic a dětství prožila ve Strašicích. Vystudovala v Plzni knihovnictví a v západočeské metropoli nyní žije. Vychovává s manželem 3 dívky.

autor: Iva Kokešová | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.