Obávaný porotce X Factoru řekl, že jsou škaredí. Oni ale prodali 50 milionů desek

Ženy o nich snily. Kolabovaly, když mohly být v jejich blízkosti, a to i přesto, že Simon Cowell, obávaný porotce soutěže X Factor, o nich prohlásil, že jsou nejškaredější skupinou, jakou kdy viděl. Řeč je o slavné chlapecké skupině Westlife. 

Do Irska přicházejí tisíce lidí všech věkových skupin za prací nebo třeba jen proto, aby si zdokonalili angličtinu. Hudebním fandům však nemohou uniknout úspěchy irských hudebních skupin a sólistů jako třeba U2, Enya, Cranberries, The Corrs anebo Westlife.

Původně si chtěli říkat Westside, protože tři členové pocházeli ze západního Irska, ale nakonec z toho sešlo, protože se ukázalo, že tento název nese už jiný soubor, a tak vznikl název Westlife. Chlapecký soubor vznikl v roce 1998. Jeho repertoár byl založen především na převzatých písních a díky tomu se snadno dostával na vrchol hitparády. Samozřejmá byla tím pádem obrovská popularita nejen v Irsku a ve Velké Británii, ale velmi dobře se jejich nahrávkám dařilo také v Jižní Africe, Austrálii, Asii a samozřejmě i v Evropě.

Westlife jsou jednou z nejslavnějších chlapeckých skupin, tzv. boybandů. Obdrželi i ocenění pro Nejlepšího irského pop umělce ve veřejném hlasování při udílení výročních cen Meteor Awards a tuto cenu dostali nepřetržitě osm let za sebou a jsou jediní, kdo čtyřikrát za sebou obdržel ocenění Nahrávka roku ve Velké Británii. Westlife prodali přes 50 miliónů desek.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser