Péče o vlasy podle našich babiček pro brunetky, blondýnky i rusovlásky

Krásné vlasy, koruna ženy, říkalo se kdysi. A platí to dodnes. Ani naše babičky a prababičky péči o vlasy nezanedbávaly. Jejich recept je jednoduchý.

Rusovlásky a brunetky podpoří lesk vlasů, když je budou při mytí oplachovat ovocným octem nebo kávou. Blondýnky si na pomoc vezmou odvar z heřmánku. Pokud máte jemné, až polétavé vlasy, oplachujte je při mytí pivem, které zvětší jejich objem.

A ještě vlasy nepoddajné? Zkuste do vlasů před mytím vetřít olivový nebo kukuřičný olej a pro větší účinek zabalte hlavu do nahřátých ručníků. Po 30 minutách můžete zbytky oleje omýt a vlasy upravit tak, jak jste zvyklé.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...