Plzeň se spíš než po informacích o soupeři pídila po předpovědi počasí

30. červenec 2013

Fotbalisty Plzně čeká úvodní zápas třetího předkola Ligy mistrů proti estonskému týmu Kalju. A trenér Pavel Vrba společně s hráči vymýšlí taktiku, s jakou na soupeře nastoupí, ale zajímal se také o to, jaké je v Talinu čekají podmínky.

Více než po informacích o soupeři se viktoriáni pídili po předpovědi počasí. A není se co divit. Jen trénink ve čtyřicetistupňových vedrech jim dal pořádně zabrat. Trenér Pavel Vrba jim toho totiž moc neodpustil.

„Samozřejmě, že včerejší trénink třeba nebyl tak náročný, jako býval normálně, ale na druhou stranu, že bychom netrénovali vůbec, to ne. Nedá se nic dělat, počasí je takové, jaké je.“

V estonském Talinu bude ale milosrdné. Teploty by se totiž měly pohybovat okolo pětadvaceti stupňů. A jak horko bude Západočechů ze hry domácího týmu? To je otázka. Svoji kvalitu ale Estonci rozhodně mají, upozorňuje Pavel Vrba.

„Je to soupeř, který je dobře organizovaný, který čeká na brejkové situace, který má zajímavé standardní situace. Informace o nich dostanu, ale my určitě budeme chtít hrát fotbal, který je nám vlastní – budeme chtít být silní na míči, doufám, že tím budeme schopní se prosadit

Být silní na míči a také produktivní. V předkolech Ligy mistrů zatím Západočeši nastříleli šest branek, v lize dokonce ještě o tři víc. A že nějaká padne i na hřišti estonského mistra, je docela pravděpodobné, tuší Pavel Vrba.

„Pohárové zápasy jsou úplně jiné než ligová utkání. Na druhou stranu budeme chtít být aktivní a určitě chceme vstřelit nějakou branku a vytvořit si pozici. Abychom v domácím zápase měli šanci postoupit. Nečekejte od nás, že budeme hrát jenom dozadu. Ale pokud se stane něco jako v Sarajevu, kde nám vyloučili hráče ve dvacáté minutě, budeme se soustředit samozřejmě na to, abychom uhráli dobrý výsledek.“

Zda se to svěřencům trenéra Pavla Vrby bude dařit, můžete sledovat zítra od 18 hodin třeba na plzeňském Náměstí republiky, kde se bude zápas promítat ve velkoplošné obrazovce.

autoři: jnm , tej
Spustit audio