Po vážné nehodě na Rallye Šumava zemřela spolujezdkyně. Závod byl ukončen

21. duben 2024 05:00

Při havárii v úvodní sobotní rychlostní zkoušce utrpěla žena zranění, kterým následně v nemocnici podlehla. Informoval o tom krajský policejní mluvčí Ondřej Hodan. Pořadatelé po úmrtí navigátorky Aleny Krejčíkové úvodní podnik českého šampionátu pozastavili a později předčasně ukončili.

"Na základě tragické události rozhodl organizační výbor po poradě s posádkami o předčasném ukončení 58. ročníku. Organizační výbor vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým," uvedli.

Krejčíková, která jela ve voze Subaru Impreza Sti s Jaroslavem Krejčíkem, podle mluvčí plzeňské záchranné služby Márii Svobodové utrpěla velmi vážná zranění a byla v bezvědomí a se zajištěnými dýchacími cestami po resuscitaci transportována letecky do Fakultní nemocnice Plzeň - Lochotín. V nemocnici ale svým zraněním nakonec podlehla.

"V sobotu ve 12:30 bohužel na Rallye Šumava došlo v rámci rychlostní zkoušky k další dopravní nehodě. U obce Strážov český řidič narozený v roce 1979 s vozidlem Subaru Impreza z dosud přesně nezjištěných příčin vylétl s vozidlem mimo trať do pole," uvedl policejní mluvčí Hodan. Nehodou se budou nadále zabývat kriminalisté klatovského odboru.

Účastníci rallye v sobotu absolvovali jen tři z šesti plánovaných měřených úseků, po kterých byl v čele Václav Pech. V neděli se měly jet další čtyři rychlostní zkoušky. Po nešťastné události závodníci neměli zájem pokračovat. "Bohužel došlo k tragické nehodě. My jsme se rozhodli na to okamžitě reagovat tak, že odstupujeme ze soutěže. Nechceme žádné body," řekl České televizi desetinásobný mistr republiky Jan Kopecký.

Smrtelná nehoda poznamenala domácí šampionát v rallye po téměř 11 letech. V říjnu 2013 zemřel při nehodě na Rallye Příbram spolujezdec Jan Jinderle junior. O rok později zahynul jezdec Miloš Vágner na Rallye Krkonoše, která se jela jako volná soutěž.

autor: iko | zdroje: Český rozhlas Plzeň , ČTK
Spustit audio