Pondělní Noční linka: Školáci a vysvědčení

31. leden 2022

Pololetní vysvědčení bylo důležité v posledním ročníku základní školy, stejně tak na škole střední. Vzpomenete si ještě, jaké jste měli v těchto ročnících vysvědčení? Poslechli jste rodiče, kteří vás nabádali k tomu, abyste se učili, nebo jste školu brali velmi ležérně? Existovala situace spojená s vysvědčením, která vás překvapila? Byli jste za špatné známky trestáni?

Vybaví se vám učitel, který i přes nepříznivé známky vámi neoblíbeného předmětu měl vaši úctu a autoritu? Jaký předmět jste ve škole naopak milovali? Bylo to zásluhou učitele nebo vás prostě předmět bavil? Jak jste k vysvědčení přistupovali v rodičovské roli? Snažili jste se děti pozitivně motivovat?

Školní vysvědčení je potvrzení o výsledcích vzdělávání ve škole, které se vydává žákům základních a středních škol dvakrát do roka, zpravidla poslední lednový pracovní den a poslední červnový pracovní den. Podle školského zákona se výsledky v jednotlivých předmětech hodnotí slovně nebo klasifikačním stupněm.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová