Porodnice bývalé vojenské nemocnice bude zrušena

21. červen 2007

Porodnické oddělení bývalé vojenské nemocnice, nyní Fakultní nemocnice na Borech, se na podzim uzavře. Podle informace mluvčí Fakultní nemocnice v Plzni Renaty Jenšíkové, důvodem pro zrušení porodnice, kde se narodilo kolem 700 dětí ročně, je zastaralé vybavení. Na obnovení v brzké době nejsou peníze vzhledem k tomu, že se stejné pracoviště dokončuje na Lochotíně.

Gynekologicko-porodnická klinika FN potřebuje v souvislosti se změnou systému vzdělávání sester také personální posily. Dalším důvodem pro uzavření porodnice je nízký počet provedených gynekologických operací.

Logo

V nově otevřené porodnici na Lochotíně bude 41 lůžek, z toho osm v jednolůžkových pokojích, ostatní ve třílůžkových. Je to zhruba o deset lůžek více než před rozhodnutím o zavření bývalé vojenské porodnice. Porodnice je připravena maximálně na 3000 porodů ročně. Když se maminky nevejdou do fakultní nemocnice, budou rodit v Mulačově nemocnici v Plzni, ve Stodě nebo Rokycanech.

autor: Směna ČRo Plzeň | zdroj: ČTK
Spustit audio