Představujeme další dárek k výročí Českého rozhlasu Plzeň

12. leden 2021 17:20

Záznam rozhlasového večera k 75. výročí zahájení vysílání Českého rozhlasu Plzeň je vydaný na CD albu. A navíc máme něco pro fajnšmekry a sběratele. Záznam jsme vydali i na klasické černé vinylové desce.

Slavnostní večer proběhl v loňském roce na podzim, za přísných epidemiologických opatření, tedy bohužel bez diváků. Přesto si ho můžete připomenout jednak ve videozáznamu, který najdete na kanálu YouTube a pak také na novém zmiňovaném albu.

Album Správně naladěni vyšlo také na klasické vinylové desce

Na CD hraje skvělá Cimbálová muzika Milana Broučka a zpívá Václav Noid Bárta. Uslyšíte takové hity jako Nothing Else Matters od skupiny Metallica, Šípkovou Růženku, kterou známe od Jiřího Schelingera nebo skladbu My Way od Franka Sinatry. Samozřejmě zde najdete i novou rozhlasovou hymnu Správně naladěni. V tomto případě jde o studiovou nahrávku, ve které hraje orchestr Tremolo.

Čeká vás rovněž příjemné povídání z historie rozhlasu, dále rozhovory s Václavem Noidem Bártou, s Milanem Broučkem a na albu si poslechnete i ředitele Českého rozhlasu Plzeň Zdeňka Levého.

Na velké vinylové desce si navíc prohlédnete historické unikátní fotografie. Uvidíte zde třeba tzv. umělou hlavu pro stereofonní natáčení z hudební laboratoře Českého rozhlasu Plzeň z roku 1967, také elektronkový čtyřstopý magnetofon STUDER, dále čtvrttónový klavír, fotografii z besedy s Karlem Gottem z roku 1984 nebo pohled do rozhlasové režie s mixážním pultem z roku 1955.

Alba právě rozdáváme v soutěžích ČRo Plzeň. Jakmile to epidemiologická situace dovolí, začneme vás znovu zvát na naše veřejné akce. Pak bude další příležitost k tomu, abych vám nové CD Správně naladěni nabídli.

autor: iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.