Prostituce na Chebsku

13. listopad 2001
Sondy

Hlavní silnice do Německa už několik let lemují kromě nevzhledných trpaslíků, stánků s alkoholem a cigaretami také prostitutky. Typickým příkladem je severočeské Dubí nebo západočeský Cheb. Místní samospráva a policie se sice snaží problém vyřešit, ale výsledky jsou rozpačité. Desítky děvčat a žen stále postávají na svých místech.

V třicetitisícovém Chebu je 90 nočních klubů, jinými slovy 90 nevěstinců. V okolí města je jich dalších 40. Oficiální čísla o počtu prostitutek nejsou k mání. Většina lehkých žen pracuje v klubech, statistikám uniká a koneckonců ve městě je ani nespatříte.

Děvčata postávají téměř na každém rohu frekventovaných ulic. Každá má své místo a jejich cena je oproti cenám v nočních klubech podstatně nižší. To je také důvodem, proč mají stále dostatek zákazníků.

Do Chebu se za tímto problémem vydal Ĺubomír Smatana.

autor: lsm
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...