Prostituce na Chebsku

13. listopad 2001
Sondy

Hlavní silnice do Německa už několik let lemují kromě nevzhledných trpaslíků, stánků s alkoholem a cigaretami také prostitutky. Typickým příkladem je severočeské Dubí nebo západočeský Cheb. Místní samospráva a policie se sice snaží problém vyřešit, ale výsledky jsou rozpačité. Desítky děvčat a žen stále postávají na svých místech.

V třicetitisícovém Chebu je 90 nočních klubů, jinými slovy 90 nevěstinců. V okolí města je jich dalších 40. Oficiální čísla o počtu prostitutek nejsou k mání. Většina lehkých žen pracuje v klubech, statistikám uniká a koneckonců ve městě je ani nespatříte.

Děvčata postávají téměř na každém rohu frekventovaných ulic. Každá má své místo a jejich cena je oproti cenám v nočních klubech podstatně nižší. To je také důvodem, proč mají stále dostatek zákazníků.

Do Chebu se za tímto problémem vydal Ĺubomír Smatana.

autor: ľsm
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.