První část východního okruhu se otevře v pondělí 17. května. Komu se v Plzni nejvíce uleví?

11. květen 2021 20:30, aktualizováno
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Stavba prvního úseku východní okruhu Plzně

Největší silniční stavba v Plzni za posledních pět let začne v nejbližších dnech sloužit řidičům. Téměř dva kilometry čtyřproudé silnice spojující ulice Plaská, Na Roudné a Chrástecká se otevře 17. května. Díky této části městského okruhu si doprava v Plzni oddechne.

Nový úsek městského okruhu začíná na křižovatce Plaská a Studentská, u Fordu Hornát. Vyústění úseku je následně u železniční zastávky Bílá Hora, kde je vybudovaná nová okružní křižovatka. „Stavba zatím není kompletně dokončená, toto bude fungovat, ale z té okružní křižovatky pod Bílou Horou půjde odbočit pouze do ulice Na Roudné a do Jateční, protože ta část na Bílou Horu se bude dodělávat zhruba do začátku září,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu a životní prostředí Michal Vozobule za TOP 09.

Nový úsek nejvíce uleví oblasti Boleveckých rybníků, jako jsou ulice Malý Bolevec, Na Zavadilce a vůbec celé rekreační oblasti. „Dominantní část dopravy se přesune z ulice U Velkého rybníka právě na tento východní okruh,“ zmínil Michal Vozobule. Ulevit od náporu autvmůže okruh také Karlovarské. Zde však bude hlavní efekt vidět až při kompletním dokončení okruhu.

Celý okruh bude hotový za 10 až 15 let

Stavba vyjde zhruba na 600 milionů korun. Kompletní trasa povede dál přes řeku Berounku k Rokycanské třídě. Následně údolím Úslavy do tunelového objektu, který se v současné době staví, a vyjede se v ulici U Seřadiště na Slovanech.

autoři: Veronika Krátká , Iva Štěpánková | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio