Ragby je sport opravdu pro každého

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hráči karlovarského ragbyového týmu Vary-ors

Psal se rok 2011, když dal trenér Jiří Motýl dohromady pár kamarádů, kteří chtěli vyzkoušet na české poměry netradiční sport. Ten je rychle zaujal a tak vznikl ragbyový tým v Karlových Varech. Dva z hráčů, Marek Hytha a Alexander Postl, byli našimi hosty.

Ragby prý není jen sport, ale i filozofie a druh osobnostního růstu. Na hřišti vzniká velké a silné přátelství, které se přenáší i do osobního života. Důležitá je především disciplína, protože nebojujete sám za sebe, ale za svůj tým.

Domácí premiéra ragbyového týmu Vary-ors byla více než povedená. Zápas navštívilo několik stovek diváků, kteří se postupně nechali vtáhnout do hry a v závěru strženi vývojem na hřišti mohutně povzbuzovali.

Právě pro atmosféru, partu lidí, vzájemný respekt i odolnost si ragbisté Marek Hytha a Alexander Postl tuto hru nemohou vynachválit. Dalším bonusem je finanční nenáročnost a jednoduchá pravidla.

Jaká je historie ragby? Věnují se mu také ženy? A mají lidé vůči tomu sportu nějaké předsudky?

Nejen na tyto otázky odpovídají Marek Hytha a Alexander Postl. Celý rozhovor s moderátorem Radimem Jehlíkem si můžete poslechnout pod odkazem Přehrajte si celý příspěvek.